دیزل ژنراتور و موتور برق

دیزل ژنراتور چیست؟ | سبا دیزل البرز |

دیزل ژنراتور چیست ؟

دیزل ژنراتور دستگاهی است که از موتور دیزل و ژنراتور الکتریکی ( ژنراتور برق ) به عنوان بخش های اصلی تشکیل شده و اجزای دیگری مانند تابلو فرمان دستی و یا اتوماتیک، استارت، دینام، رگولاتور ولتاژ، باتری، اگزوز، تانک سوخت یا همان باک، شاسی فولادی، اتاقک (کانوپی) صداگیر، توربو شارژر و… بسته به نیاز در آن استفاده می شوند. هدف از این مجموعه تولید الکتریسیته یا همان برق از سوخت دیزل (گازوئیل) است. به این معنی که این دستگاه نیروی مکانیکی حاصل از سوخت که توسط موتور بوجود می آید را به ژنراتور انتقال داده و در خروجی جریان برق را به ما می دهد. به همین دلیل به آن موتور برق نیز گفته می شود. و عبارت موتور برق دیزلی نیز یک اصطلاح رایج و صحیح در این زمینه است. این دستگاه ها به طور قراردادی بر اساس توان تولید برق بر حسب “کیلو ولت آمپر” (kVA) و یا کیلو وات (kW) تقسیم بندی می شوند. در واقع هم موتور باید توان تولید این نیرو را (که بر حسب اسب بخار نیز عنوان می شود) داشته باشد و هم ژنراتور باید بتواند با نیروی محرکهای که موتور تولید میکند این خروجی را بدهد. موتور دیزل یک سیستم خنک کننده نیز دارد که به دو مختلف “آب خنک” و “هوا خنک” طراحی می شوند.

لوازم، قطعات و تجهیزات جانبی دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتور بسته به نیاز دارای تجهیزات جانبی ای هستند که از آن جمله میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
برد کنترل با قابلیت استارت اتوماتیک به هنگام قطع برق شهر، کلید حفاظتی قطع کن اتوماتیک جهت حفاطت اضافه بار و اتصال کوتاه ، منبع اگزوز استاندارد با قابلیت کاهش صدا، سیستم پیش گرمکن آب (jacket water heater)، رادیاتور Tropical (مخصوص مناطق گرمسیری) ، باتری و باتری شارژر اتوماتیک ، ضربه گیرهای elastic بین موتور و شاسی و نیز ژنراتور و شاسی کانوپی (اتاقک) صداگیر Sound Proof Canopy و عایق حرارت ( weather proof ) و …

گارانتی و خدمات پس از فروش و خدمات مهندسی

کلیه محصولات از جمله انواع دیزل ژنراتور، ژنراتور، موتور دیزل، الکتروموتور، الکتروپمپ، الکتروپمپ های صنعتی، الکتروموتورهای ضد انفجار، رکتی فایر، انواع کف کش و لجن کش و موتورجوش با گارانتی و خدمات پس از فروش به مشتریان ارائه می شود. افتخار داریم که با رعایت استانداردها و سیستم های کیفی در اجرای پروژه ها و نیز با همکاری برندهای معتبر محصولات از جمله ولوو پنتا، پرکینز، کامینز و دویتس در موتور های دیزل و استمفورد، مکالته، مارلی و لوری سومر برای ژنراتورها، در حوزه های گوناگون صنعتی، ساختمانی، نفت و گاز و پتروشیمی، کارخانه ها، فرودگاه ها و بسیاری از مراکز خدماتی و تجاری کشور همکاری داشته باشیم . .