ژنراتور چیست؟

آلترناتور یا همان ژنراتور که انرژی مکانیکی دریافت شده از موتور دیزل را  به انرژی الکتریکی یا جریان برق تبدیل می کند در قدرت های مختلف با کیفیت سیم پیچی در روتور و استاتور خود و البته خلوص و کیفیت مس به کار رقته در سیم پیچی و همچنین کنترل کننده هایی مانند ولتاژ رگلاتور اتوماتیک AVR خروجی با فرکانس نسبتا ثابت و تلرانس بسیار کم خطاهای احتمالی اختراع بسیار با اهمیتی در دنیای امروز به حساب می آید. ژنراتورها نیروی محرکه ی خود را به جز موتور دیزل می توانند از توربین های بادی و آبی و سایر محرک های ممکن دریافت کنند که البته تکنولوژی ساخت و مشخصات فنی متفاوتی را در هریک از حالت های مذکور خواهند داشت. ژنراتور بسته به نیاز پروژه و البته شرایط نیروی محرک می تواند با دورهای مختلف و حتی دور متغیر تولید شود که البته ژنراتورهای مورد استفاده در دیزل ژنراتورها با توجه به فرکانس 50 هرتز برق در کشور با دور 1500 در دقیقه وارد و یا مونتاژ می شوند.  یک ژنراتور می تواند برای مصارف خانگی، صنعتی و یا بیمارستانی استفاده شود. با توجه به نیاز می توان انتخاب کرد که کدام نوع از ژنراتور مورد نیاز مصرف کننده است.

در مصارف خانگی، مغازه ها و مصارفی از این قبیل عموما توان 2 تا 8 کیلو وات مورد نیاز است؛ سوخت هایی مانند بنزین، گازوئیل و … می توانند مورد استفاده ی مصارف خانگی قرار گیرند. در ژنراتور های نیمه صنعتی مانند چکش تخریب، پروژکتور، جوشکاری و… ژنراتوری که مورد استفاده قرار می گیرد باید حدود ۷ کیلو وات تا ۵۲ کیلو وات توان الکتریکی داشته باشند و در این موارد بیشتر از موتور بنزینی و دیزلی استفاده می کنند. در ژنراتور های صنعتی که برای شهرک ها، معادن، کارخانه ها و از این قبیل مصارف استفاده می شود، خروجی باید معادل 51 تا 5211 کیلو وات را دارند .

ژنراتور لینز ایتالیا از انرژی مکانیکی استفاده می کند تا بار الکتریکی به وجود بیاید و برق در سیم پیچ های مدار الکتریکی جریان یابد.خروجی جریان یا شار الکتریکی که بدین وسیله تولید می شود،در مصارف گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد.

طرز کار این ژنراتورها دقیقا مثل یک پمپ آب است، پمپ آب باعث افزایش فشار آب و جریان آب در لوله ها می شود، ولی  ژنراتور تولید کننده ی آب نیست. یک ژنراتور بر پایه ی القای الکترومغناطیسی و الکتریکی ایجاد بار می کند و از اجزای مختلفی تشکیل می شود که کنار هم چیده می شوند تا انرژی الکتریکی مورد نیاز لوازم الکتریکی را عرضه کند.

هر شخصی با توجه به نیاز و کاربرد خود می تواند ژنراتور تک فاز یا سه فاز را خریداری کند؛ به طور مثال یک ژنراتور تک فاز معمولا ۵۲ کیلو وات خروجی دارد،

خروجی ژنراتور از نوع تک فاز، تک فاز است در حالی که خروجی ژنراتور از نوع سه فاز هم می تواند تک فاز و هم سه فاز باشد.

البته اگر همه تجهیزات برقی شما نیازمند برق تک فاز باشند، یک ژنراتور از نوع تک فاز برای خرید شما مناسب است، ولی اگر تجهیزات و وسایل برقی شما نیاز به برق سه فاز داشته باشند، حتما باید یک ژنراتور سه فاز برای مصارف خود تهیه کنید.

نمایش 1–12 از 85 نتیجه

مشاهده فیلترها
نمایش 9 24 36

ژنراتور استمفوردمدل MNZ1234

ژنراتور استمفوردمدلBCI164D

ژنراتور استمفوردمدلBCI184E

ژنراتور استمفوردمدلBCI184G

ژنراتور استمفوردمدلUCI224C

ژنراتور استمفوردمدلUCI224D

ژنراتور استمفوردمدلUCI224E

ژنراتور استمفوردمدلUCI224f

ژنراتور استمفوردمدلUCI224G

ژنراتور استمفوردمدلUCI274C

ژنراتور استمفوردمدلUCI274D

ژنراتور استمفوردمدلUCI274E