به این پست امتیاز دهید
0 / 5 نتایج 0 0

Your page rank:

عیب یابی و تعمیر دیزل ژنراتور یکی دیگر از خدمات شرکت سبا دیزل است. این شرکت با توجه به در اختیار داشتن قطعات یدکی دیزل ژنراتورها لوازم یدکی اصلی جهت انواع موتور دیزل از یک سو و بهره بردن از نیروی با تجربه و متخصص در مباحث فنی دیزل ژنراتورها و موتورهای دیزل، امکان تعمیر انواع دیزل ژنراتور و موتور دیزل و سرویس دیزل ژنراتورها را دارا می باشد.

لذا بخش مهمی از فعالیت های شرکت معطوف به سرویس و خدمات پس از فروش دیزل ژنراتورها بوده که با هدف رضایت مشتریانی که دارای دیزل ژنراتور دست دوم و کارکرده هستند و قصد تعمیر یا سرویس آنها را داشته تا همچنان مورد استفاده قرار دهند سعی در ارائه خدمات با کیفیت دارد.

باید توجه داشت که استفاده از قطعات و لوازم یدکی دیزل ژنراتورها و موتورهای دیزل در صورت نامرغوب بودن می تواند صدمات جبران ناپذیر و ضررهای قابل توجهی را متوجه دارندگان این ژنراتورها کند.

دیزل ژنراتورها چه در حالت اضطراری و چه دیزل ژنراتور دائم کار به دلیل استهلاک ، شرایط آب و هوایی و عملکرد مختلف ، عدم سرویس و نگهداری مناسب و حتی خرابکاری می تواند دچار عیب و اختلال در عملکرد شوند و نیلز به تعمیر دیزل ژنراتور باشد. بازدیدهای دوره ای و سرویس به موقع مانع از خرابی زودهنگام و جدی دیزل ژنراتورها می شود.

شرکت سبا دیزل با دارا بودن کادر مجرب از کارشناسان و تعمیرکاران خبره در این زمینه فعالیت های گسترده ای دارد.

در دیزل ژنراتورهایی که دارای ای سی یو ECU یا همان کامپیوتر مرکزی هستند و به برد کنترل PLC دیزل ژنراتور وصل هستند بسیاری از مشکلات و عیب های دیزل ژنراتور را از طریق خطاهای برد کنترل دیزل ژنراتور می توان متوجه شد . حتی در موتورهای دیزلی که ای سی یو ecu ندارند نیز میتوان از برد plc دیزل ژنراتور استفاده کرد و بخشی مهمی از عیب یابی دیزل ژنراتور را تحت کنترل برد ژنراتور داشت. در دیزل ژنراتورهایی که موتور دیزل آن ها کامپیوتر ندارند و برد  ژنراتور نیز ندارند این عیب یابی توسط کارشناس و تعمیرکار صورت می گیرد.

وجود عیب و نیاز به تعمیر دیزل ژنراتورها را میتوان گاهی از علائم و نشانه های ظاهری دیزل ژنراتورها نیز دریافت. مثلا غیر عادی بودن صدای دیزل ژنراتور، یا غلظت و رنگ دود خروجی اگزوز، لرزش بی مورد دستگاه ، گرم شدن غیر عادی موتور و نهایتا به عنوان خروجی مشترک بسیاری از این عیب ها کاهش توان خروجی دیزل ژنراتور همگی نشان از عدم عملکرد صحیح قطعه یا قطعاتی از موتور دیزل ژنراتور است.  به عنوان مثال حتی اینکه رنگ دود اگزوز سیاه باشد یا آبی یا سفید هرکدام معنای متفاوتی دارد و نشان از عیب  در قسمت های متفاوت.

در برخی موارد نیز این که دقیقا اشکال از کجاست و چه قطعاتی باید باز، تعمیر و یا تعویض شوند تنها با باز کردن موتور دیزل قابل تشخیص است. 

برخی کارهای تعمیر دیزل ژنراتور مانند تعویض برخی قطعات ژنراتورها یا موتور دیزل ژنراتور به عنوان مثال تعویض پمپ آب یا همان واتر پمپ دیزل ژنراتور می تواند در محل دیزل ژنراتور انجام گیرد اما تعمیرات اساسی دیزل ژنراتور باید در کارگاه و تعمیرگاه با امکانات فنی بالا و استاندارد باید انجام گیرد. به عنوان مثال تعویض پیستون ها یا واشر سر سیلندر دیزل ژنراتور بایستی در تعمیرگاه انجام شود.

به طور کلی عیب می تواند مکانیکی ( مربوط به موتور دیزل ) الکتریکی ( ناشی از موتور یا ژنراتور ) حفاظتی و کنترلی ( غالبا مربوط به تابلو و برد ژنراتور و یا حتی مربوط به شاسی و کوپله باشد.

رعایت اصول و استانداردها و کیفیت آنچه جهت کوپله و تابلو استفاده می شود نیز در جلوگیری از بروز خطاها و عیب های دیزل ژنراتور موثر باشد. حتی عدم رعایت نکات بسیار مهم و کیفی در تجهیزات جانبی مانند کاور سایلنسر دیزل ژنراتور بسیار تاثیر مهمی در جلوگیری از خرابی های احتمالی دارد. مثلا اگر در طراحی کانوپی سایلنسر ، تهویه مناسب و جریان هوای داخل آن مورد توجه قرار نگیرد باعث کاهش راندمان ، گرم کردن موتور و … می شود.

در تعمیر دیزل ژنراتور استفاده از قطعات اصلی و با کیفیت دیزل ژنراتور چه در خصوص قطعات موتور دیزل و چه لوازم یدکی  ژنراتور بسیار مهم بوده و استفاده از قطعات تقلبی می تواند خسارات سنگینی به دستگاه زده و از طول عمر آن کم کند.

سبا دیزل با در اختیار داشتن مجموعه کاملی از قطعات دیزل ژنراتور اصلی و با کیفیت اطمینان و اعتماد مشتریان را جهت تعمیر دیزل ژنراتورهایشان جلب کرده  است .