به این پست امتیاز دهید
0 / 5 نتایج 4 1

Your page rank:

بر حسب کاربرد، کارخانجات سازنده مولدها چهار نوع را پیشنهاد می دهند:

 
اضطراری، پایه، دائم و چند منظوره.

ژنراتور باید توان مورد نیاز پیش بینی شده  را بدون آسیب فراهم کند این امر با دادن یک یا چند رتبه به ژنراتور بدست میآید.

 

مولد برق

مولد اضطراری (Standby)

در حالت قطع برق شهری به صورت خودکار اقدام به تامین برق مشترکین می کند.
این مدل ژنراتور بصورت “استندبای ژنراتور” ممکن است لازم باشد تا فقط چند ساعت در ماه عمل کند اما مدلهای دیگری از ژنراتورهای پرایم هستند که باید بصورت پیوسته عمل کنند. زمانی که یک ژنراتور جایگزین فعال شود ممکن است با شرایطی بخصوص عمل کند مثلاً  ٪۱۰ از بار اضافه که در طی زمان فعالیت میتواند منظور شود. ژنراتوری با مدل یکسان میتواند مرتبه بالاتری را برای سرویس جایگزین ارائه دهد. که برای استفاده دائم است. شرکتهای سازنده بر طبق توافق جهانی برای هر ژنراتور رتبه ای قائل میشوند.

این رتبه بندی ها استانداردهایی هستند تا اجازه انتخاب صحیح را بدهد و مقایسه خوبی بین سازنده ها صورت گیرد تا از عملکردنادرست ماشین جلوگیری کند و راهنمای طراحان باشد.

مولد پایه (Prime)

  معمولاً در اماکنی که موقتاً به برق نیاز دارند به کار می آیند. مانند اردوگاه ها،نمایشگاه ها، اکتشاف معادن و کمپ ها. نباید در کاربردهای ساخت توان استفاده شود. خروجی موجود با بار متفاوت برای یک زمان نامحدود است.

کاربردهای نوعی

جایی که ژنراتور تنها مرجع توان هستند، برای ارتباط راه دور با معادن، سایتهای ساختمانی، زمین برگزاری نمایشگاه و فستیوال و غیره است. کاربردهای نوعی- این ژنراتور بار یکسان پیوسته را راه اندازی میکند و یا به موازات توان مصرفی پیوسته و اصلی برای ماکزیمم سطح مجاز ۸۷۶۰ ساعت در سال استفاده میشوند .همچنین ممکن است برای برش پیک / پشتیبانی شبکه حتی از طریق اعمال برای ۲۰۰ ساعت در سال اتفاق بیفتد.

مولد دائم (Continuous)

برای امور نیروگاهی یا برق سراسری هستند. قابل کاربرد در فراهم کردن توان پیوسته برای یک بار ثابت تا رتبه کامل خروجی برای زمانهای نامحدود است. هیچ قابلیت جانشین شدن اضافه باری برای این رتبه در دسترس نیست.

مولد چند منظوره

توصیه می شود برای کاربردهای با رویکرد اقتصادی از این نوع  مولدها  استفاده نشود .مثلاً لزومی ندارد یک مولد دائم دارای تابلوی کنترل وصل خودکار در زمان قطع برق شهر باشد. به هر حال، معمولاً یک فرض معمول این است که اگر یک مولد در حالت اضطراری ۱۰۰۰ کیلووات باشد، در حالت پایه و دائم به ۸۵۰ و ۸۰۰ کیلووات اکتفا شود. معمولاً نحوه باردهی مولد در دفترچه مشخصات مولدها وجود دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *